Dizajnový časopis
Dizajnový časopis
Bytový Dom

Abstract House

Bytový Dom Rezidencia využíva modernú estetiku pri zachovaní centrálneho nádvoria, ktoré evokuje tradičnú prax v Kuvajte pri stavbe domov. Tu má bydlisko možnosť uznať minulosť aj prítomnosť, bez stretov. Vodný prvok v krokoch hlavných dverí sa vymetá smerom von, sklo od podlahy po strop pomáha udržiavať otvorené priestranstvá, čo umožňuje užívateľom bez námahy prechádzať medzi vonkajšou a vnútornou, minulou a súčasnou.

Pohovka

Shell

Pohovka Pohovka Shell sa objavila ako kombinácia obrysov morských mušlí a módnych trendov v napodobňovaní technológie exoskeletov a 3D tlače. Cieľom bolo vytvoriť pohovku s efektom optickej ilúzie. Mal by sa používať ľahký a vzdušný nábytok doma aj vonku. Na dosiahnutie účinku ľahkosti sa použila sieť z nylonových lán. Tvrdosť jatočného tela je tak vyvážená tkaním a mäkkosťou siluetových línií. Pevná základňa pod rohovými časťami sedadla môže byť použitá ako bočné stoly a mäkké horné sedadlá a vankúše dokončujú kompozíciu.

Reštaurácia

Chuans Kitchen II

Reštaurácia Chuanova kuchyňa II, ktorá ako médium berie ako súčasť čiernu hlinenú nádobu Sichuan Yingjing a ťažbu pôdnych materiálov, je experimentálna reštaurácia postavená na súčasnom experimente tradičného ľudového umenia. Prelomením hranice materiálov a objavovaním modernej formy tradičného ľudového umenia vyťažila spoločnosť Infinity Mind vyhodené tesnenia po vypaľovaní čiernej kameninovej keramiky Yingjing a použila ich ako hlavný dekoračný prvok v kuchyni Chuan's II.

Kreslo

Infinity

Kreslo Hlavný dôraz na dizajn kresla Infinity sa kladie práve na operadlo. Je to odkaz na symbol nekonečna - obrátenú číslicu 8. Je to, ako by zmenilo svoj tvar pri otáčaní, nastavovaní dynamiky čiar a opakovaní znaku nekonečna vo viacerých rovinách. Operadlo je ťahané dokopy niekoľkými elastickými pásmi, ktoré tvoria vonkajšiu slučku, ktorá sa tiež vracia k symbolike nekonečného cyklu života a rovnováhy. Dodatočný dôraz sa kladie na jedinečné lemy nôh, ktoré bezpečne pripevňujú a podopierajú bočné časti kresla rovnako ako svorky.

Kaviareň

Hunters Roots

Kaviareň Vytvorením interiéru modernej, čistej estetiky vznikol interiér inšpirovaný drevenými prepravkami na ovocie, ktoré sa používajú v abstraktnej podobe. Debny vyplňujú priestory a vytvárajú impozantnú, takmer jaskynnú sochársku formu, ktorá je vyrobená z jednoduchých a priamych geometrických tvarov. Výsledkom je čistý a kontrolovaný priestorový zážitok. Dômyselný dizajn tiež maximalizuje obmedzený priestor premenou praktických svietidiel na ozdobné prvky. Svetlá, skrinky a policové prvky prispievajú k koncepcii dizajnu a sochárskej vizualite.

Krištáľovo Ľahká Socha

Grain and Fire Portal

Krištáľovo Ľahká Socha Táto organická ľahká socha, ktorá sa skladá z dreva a kremenného kryštálu, využíva drevo z udržateľného zdroja z rezervnej zásoby staršieho teakového dreva. Po desaťročiach zvetrávania slnkom, vetrom a dažďom je drevo ručne tvarované, brúsené, spálené a dokončené do nádoby na držanie LED osvetlenia a použitie kryštálov kremeňa ako prírodného difúzora. V každej soche sú použité 100% prírodné nezmenené kryštály kremeňa a sú staré približne 280 miliónov rokov. Používajú sa rôzne techniky povrchovej úpravy dreva vrátane metódy Shou Sugi Ban, ktorá využíva oheň na zachovanie a kontrastnú farbu.