Dizajnový časopis
Dizajnový časopis
Kancelársky Dizajn

Puls

Kancelársky Dizajn Nemecká strojárska spoločnosť Puls sa presťahovala do nových priestorov a využila túto príležitosť na vizualizáciu a stimuláciu novej kultúry spolupráce v rámci spoločnosti. Nový dizajn kancelárie vedie ku kultúrnej zmene a tímy hlásia významný nárast internej komunikácie, najmä medzi výskumom a vývojom a ostatnými oddeleniami. Spoločnosť tiež zaznamenala nárast spontánnych neformálnych stretnutí, o ktorých je známe, že sú jedným z kľúčových ukazovateľov úspechu v inováciách v oblasti výskumu a vývoja.

Bytový Dom

Flexhouse

Bytový Dom Flexhouse je rodinný dom pri jazere Zürich vo Švajčiarsku. Flexhouse, postavený na náročnom trojuholníkovom pozemku, stlačenom medzi železničnou traťou a miestnou prístupovou cestou, je výsledkom prekonania mnohých architektonických problémov: obmedzujúce vzdialenosti a objem budovy, trojuholníkový tvar pozemku, obmedzenia týkajúce sa miestnej ľudovej reči. Výsledná budova so svojimi širokými stenami skla a stuhovitou bielou fasádou je taká ľahká a mobilná, že pripomína futuristickú loď, ktorá sa plavila z jazera a stala sa prirodzeným miestom pre doky.

6280.ch Coworking Hub

Novex Coworking

6280.ch Coworking Hub Spolupracujúce centrum 6280.ch sa nachádza medzi horami a jazerami v malebnom strednom Švajčiarsku a je odpoveďou na rastúcu potrebu flexibilných a prístupných pracovných priestorov vo vidieckych oblastiach Švajčiarska. Poskytuje miestnym nezávislým pracovníkom a malým podnikom moderný pracovný priestor s interiérom, ktorý čerpá inšpiráciu z miest bukolického prostredia a vzdáva hold svojej priemyselnej minulosti a zároveň pevne prijíma charakter pracovného života 21. storočia.

Kancelársky Dizajn

Sberbank

Kancelársky Dizajn Zložitosťou tohto projektu bolo navrhnúť agilné pracovisko obrovskej veľkosti vo veľmi obmedzenom časovom rámci a udržať fyzické a emocionálne potreby používateľov kancelárie vždy v centre dizajnu. S novým dizajnom kancelárie urobila Sberbank prvé kroky k modernizácii koncepcie pracoviska. Nový dizajn kancelárie umožňuje pracovníkom vykonávať svoje úlohy v najvhodnejšom pracovnom prostredí a vytvára úplne novú architektonickú identitu pre poprednú finančnú inštitúciu v Rusku a východnej Európe.

Kancelária

HB Reavis London

Kancelária Ústredie HB Reavis UK, navrhnuté podľa stavebného štandardu WELL IWBI, je zamerané na podporu projektovej práce, ktorá podporuje rozpad silá rezortov a zjednodušuje a sprístupňuje prácu v rôznych tímoch. V súlade so stavebným štandardom WELL je návrh pracoviska zameraný aj na riešenie zdravotných problémov spojených s modernými kanceláriami, ako je napríklad nedostatočná mobilita, zlé osvetlenie, zlá kvalita vzduchu, obmedzené možnosti výberu potravín a stres.

Rekreačný Dom

Chapel on the Hill

Rekreačný Dom Po viac ako 40 rokoch opovrhnutia sa zchátralá metodistická kaplnka na severe Anglicka zmenila na prázdninový dom s vlastným stravovaním pre 7 osôb. Architekti si zachovali pôvodné vlastnosti - vysoké gotické okná a hlavnú sborovú sálu - premieňajúc kaplnku na harmonický a pohodlný priestor zaplavený denným svetlom. Táto budova z 19. storočia sa nachádza na vidieckom anglickom vidieku a ponúka panoramatický výhľad na kopce a krásnu krajinu.