Dizajnový časopis
Dizajnový časopis
Kaviareň

Aix Arome Cafe

Kaviareň Kaviareň je miestom, kde návštevníci pociťujú spolužitie s oceánmi. Obrovská štruktúra v tvare vajíčka umiestnená v strede priestoru funguje súčasne ako pokladňa a káva. Ikonický vzhľad kabíny je inšpirovaný tmavou a matne vyzerajúcou kávou. Ako veľký zdroj vetrania a prirodzeného svetla slúžia dva veľké otvory na hornej prednej strane oboch bôbov. V kaviarni sa nachádzali dlhé stoly ako banda chobotníc a bublín. Zdanlivo náhodne visiace lustre pripomínajú pohľad rýb na vodnú hladinu, lesklé vlnky absorbujú príjemné slnečné svetlo zo širokej bielej oblohy.

Roadshow

Boom

Roadshow Jedná sa o projekt dizajnu výstav pre roadshow módnej značky v Číne. Téma tejto roadshow poukazuje na potenciál mládeže štylizovať svoj vlastný imidž a symbolizuje výbušný hluk, ktorý táto roadshow vydáva na verejnosti. Ako hlavný vizuálny prvok sa použila kľukatá forma, ale s rôznymi konfiguráciami pri aplikácii v stánkoch v rôznych mestách. Štruktúra výstavných stánkov boli všetky „súpravy častí“ prefabrikované v továrni a inštalované na mieste. Niektoré časti môžu byť znovu použité alebo prekonfigurované, aby vytvorili nový dizajn kabíny pre ďalšiu zastávku roadshow.

Predajná Kancelária

Chongqing Mountain and City Sales Office

Predajná Kancelária „Mountain“ je hlavnou témou tejto predajnej kancelárie, ktorá je inšpirovaná zemepisným pozadím Chongqing. Vzor šedých guličiek na podlahe sa vytvára v tvare trojuholníka; a na stenách rysov a na prijímacích pultoch nepravidelného tvaru je veľa zvláštnych a ostrých uhlov a rohov, ktoré demonštrujú pojem „hora“. Okrem toho sú schody spájajúce podlahy navrhnuté ako priechod cez jaskyňu. Medzitým sú LED stropy zavesené od stropu, napodobňujú dažďovú scénu v údolí a vytvárajú prirodzený pocit, aby zmäkčili celý dojem.

Kokteil Bar

Gamsei

Kokteil Bar Keď sa Gamsei otvoril v roku 2013, hyper-lokalizmus sa dostal do oblasti praxe, ktorá sa dovtedy obmedzovala hlavne na jedlá. V Gamsei sú prísady do koktailov buď divoko pástené alebo pestované miestnymi artézskymi farmármi. Interiér baru je jasným pokračovaním tejto filozofie. Rovnako ako koktaily, aj Buero Wagner obstarával všetky materiály na miestnej úrovni a úzko spolupracoval s miestnymi výrobcami pri výrobe riešení na mieru. Gamsei je úplne integrovaný koncept, vďaka ktorému sa z pitia koktailu stáva nový zážitok.

Koncept Firemnej Architektúry

ajando Next Level C R M

Koncept Firemnej Architektúry Koncept ajando Loft: Informácie sú stavebným materiálom nášho vesmíru. V prístavnom okrese Mannheim v Nemecku sa vytvoril veľmi nezvyčajný loft. Kompletný tím Ajando tu bude bývať a pracovať od januára 2013. Za koncepciou firemnej architektúry podkrovia stojí architekt Peter Stasek a kancelária architekta loftwerk umiestnená v Karlsruhe. Inšpirovalo sa to kvantovou fyzikou Wheelera, architektúrou Josefa M. Hoffmanna a samozrejme aj informačnou odbornosťou ajanda: „Informácie dokážu svet obísť“. Text bezplatnej novinárky Ilony Koglinovej

Univerzitná Kaviareň

Ground Cafe

Univerzitná Kaviareň Nová kaviareň „Ground“ slúži nielen na vytvorenie sociálnej súdržnosti medzi fakultou a študentmi technickej školy, ale aj na podporu interakcie medzi členmi iných katedier univerzity a medzi nimi. Pri našom návrhu sme využili netešený betónový objem bývalej seminárnej miestnosti položením palety z orechových dosiek, dierovaného hliníka a rozštiepeného modrého kameňa na steny, podlahu a strop priestoru.